Jdi na obsah Jdi na menu
 


10 způsobů, jak si očistíme energii naší aury

22. 5. 2018

Každý z nás si do života přirozeným způsobem přitahujeme určité situace a mezilidské vztahy. Je to jako kdyby mezi námi a těmito situacemi či vztahy působila magnetická síla, a proto je i k sobě přitahujeme.

V působení této magnetické síly mezi námi a různými situacemi či vztahy lze vypozorovat určitou zákonitost a pravidelnost, zvláště pokud tyto situace a vztahy do svého života přitahujeme opakovaně.

Všichni jsme tu na to, abychom se naučili tu lekci, kterou právě potřebujeme. A můžeme si být jisti, že život nám tuto lekci určitě poskytne.

A proto také není žádnou náhodou, že k sobě přitahujeme určitý typ lidí – jsou to přesně takoví lidé, jakých potřebujeme na to, abychom se na naší cestě životem pohnuli dál.

Věc se má ovšem tak, že tito lidé, situace a vztahy jsou pro nás požehnáním, ale také prokletím zároveň!

Ačkoliv si uvědomujeme, že všechno, přes co právě procházíme, je pro nás naprosto nezbytné, když už je po všem, měli bychom se ujistit, že jsme se očistili od zbytků toxické energie, která se mohla na nás nalepit.

Pravdou je, že čím více jsme v kontaktu s naším vnitřkem, tím je pro nás taková očista důležitější. Jako lidé, kteří máme přímou vazbu s naším vnitřkem, máme i tu vlastnost, že různé druhy temné energie vnímáme citlivěji.

Většina z nás si už určitě všimla, že čím více empatie jsme schopni pociťovat a projevit, tím více lidí k sobě začneme přitahovat.

To však ještě nemusí být právě ten nejlepší výsledek – lidé zvyknou své emoce na nás doslova vylít a tuto emocionální zátěž pak nosíme s sebou.

Mnozí z vás, kteří právě čtete tento článek, možná máte o sobě to mínění, že jste silnými, odolnými osobnostmi a zejména si asi myslíte, že vaše vnímavost a citlivost je průměrná.

Někteří si však možná v posledním období, jak se vyvíjíte začínáte uvědomovat, že je to omyl (alespoň poslední část předešlé věty). Ve skutečnosti jste takoví velmi vnímaví! Dokonce jste možná vnímavější než kdokoliv z vašeho okolí.

Zdá se vám to bláznivé? Možná.

Je třeba si ale uvědomit, že většina lidí má nesprávnou představu o tom, co to znamená, když o někom řekneme, že je velmi vnímavý a citlivý.

Většina lidí si takového člověka hned představuje jako někoho, kdo stále pláče, neví se poprat se životem, či jako někoho slabého. Toto je běžně rozšířená, ale i mylná představa.

Je pravděpodobné, že dnes jsme po emocionální stránce možná silnější, než jsme byli kdykoliv předtím. Cesta k emocionální rovnováze, síle a zdraví nejčastěji vede přes přijetí emocionální stránky naší osobnosti.

Možná jsme tuto cestu objevili teprve nedávno, ale pochopili jsme, kolik dobra se v emocionální části naší osobnosti může skrývat.

Nadprůměrně citliví a vnímaví lidé k sobě často přitahují stejně velmi vážných, citlivých či dokonce až přecitlivělých lidí. Právě proto jsme možná k sobě přitahovali takové lidi, protože my sami jsme dosud brali všechno příliš vážně, citlivě až přecitlivěle.

A možná i proto byly dosud téměř všechny situace v našem životě emocionálně vypjaté až vyčerpávající.

Takže, pokud jsme dosud emocionální stránce naší osobnosti nevěnovali potřebnou pozornost, případně jsme byli od ní zcela odtrženi, můžeme si představit, jakou škodu taková nepozornost či odtržení mohly zanechat na našem duchovním a emocionálním životě.

Když si toto všechno začneme uvědomovat, tak pochopíme, že v naší slabosti se skrývá i naše síla.

Existuje velmi mnoho způsobů, jak si můžeme očistit naši duchovní energii. V tomto článku Vám přinášíme několik způsobů, které jsou obecně považovány za nejlepší.

 

Každý z nás je však jiný, a proto může k některým metodám přirozeně inklinovat více, k některým méně. Někteří z nás jsou založení více prakticky, ale někteří mají zase větší představivost.

Níže je seznam deseti způsobů, jak si můžeme očistit naši auru. Prohlédněte si ho, vyberte si tři způsoby, které Vás oslovili nejvíce, a pak je vyzkoušejte!

1. Šalvěj

Jedním z nejlepších způsobů, jak si můžeme očistit naši duchovní energii je pravidelná dezinfekce. Tato praktika má největší tradici u původních obyvatel Ameriky, kteří pro účely dezinfekce používali různé byliny a pryskyřici.

Dezinfekci prováděli šamani a léčitelé, kteří tak dosáhli požehnání a očistu nejen lidí, ale i různých míst či předmětů.

Na rituál dezinfekce se sice často používají cedr, levandule či Tomkovice vonná (vonná tráva), nejčastěji se však vždy používala šalvěj.

Všechny tyto rostliny a byliny mají schopnost prostřednictvím dezinfekce povznést a očistit člověka, jakož i navodit pozitivní energii například v obytném či pracovním prostoru.

2. Esenciální oleje

Pokud jsme velmi unavení, dobrou volbou jsou i esenciální oleje, které nám také dodají potřebnou vzpruhu. Je dobré si uvědomit, že náš organismus nepřetržitě reaguje na energii okolního prostředí.

A energii v našem bezprostředním okolí můžeme očistit i pomocí esenciálních olejů – to nám pomůže očistit a zvýšit také frekvenci naší vlastní vibrace.

Některé z nejlepších a nejznámějších esenciálních olejů jsou růžový esenciální olej, éterický olej ze santalového dřeva, mátový olej, kadidlový olej (Frankincense), olej Palo Santo a levandulový olej.

3. Meditace

Už jsme to slyšeli tolikrát, ale není na škodu připomenout si to znovu – je dokázáno, že meditace má mnoho zdraví prospěšných účinků. Pomocí meditace se spojujeme se skutečným, původním zdrojem naší energie.

Zvýšená hladina energie, kterou získáme pomocí meditace se pak projeví například na zlepšené schopnosti soustředit se a zlepšením paměti.

Tyto a mnohé jiné prospěšné účinky byly opakovaně potvrzeny experimentálním zkoumáním mozku a změn, které v něm nastaly při pravidelném provádění meditace.

4. Léčení čaker

1. Kořenová čakra – „Jsem naplněn pokorou. Už od počátku jsem úplný, takový, jakého mě stvořil vesmír.“

2. Sakrální čakra – „Jsem zářivý, nádherný a silný. Těším se životu, který je naplněn zdravím a vášní.“

3. Pupeční čakra (solar plexus) – „Samého sebe přijímám bez výhrad. Jsem vyrovnaný s mými silnými, ale i s mými slabými stránkami.“

4. Srdeční čakra – „Láska je odpovědí na každou životní situaci. Lásku dávám, ale také přijímám bezpodmínečně.“

5. Krční čakra – „Myslím pozitivně a vždy se vyjadřuji pravdivě a jasně.“

6. Čelní čakra (třetí oko) – „Jsem moudrý. Vidím, že každá životní situace má skutečný, hlubší smysl.“

7. Korunní čakra – „Jsem úplný, takový, jaký jsem. S duchovní energií splývám v jedno.“

5. Učme se odpouštět

Odpouštět se naučíme nejlépe tak, když začneme v našem životě pravidelně projevovat štědrost. Psychologie založená na principech buddhismu nám nabízí několik konkrétních učení a metod, které jsou zaměřeny právě na rozvoj schopnosti odpouštět.

Pro schopnost odpouštět platí to samé jako pro soucit – ani při jednom z nich nejde o to, abychom přehlíželi či ignorovali, že utrpení v našich životech je skutečné. Právě naopak.

Schopnost odpouštět není žádnou slabostí a vyžaduje v první řadě naši odvahu a čestnost. No jen schopnost odpouštět a láska nám mohou dát mír, po kterém toužíme.

Jak řekl indický mudrc Méhér Bába: „Opravdová láska není pro padavky.“

6. Pišme si deník

Je známým faktem, že někteří z nejznámějších lidí v historii si během svého života vedli podrobný deník. Vedení deníku plní obyčejně dvojí roli: zachování informací pro potomstvo a jako vnitřní očista pro osobu, která si deník vede.

Možná si myslíte, že nic z toho nepotřebujete, ale vedení deníku má několik výhod, které začnete vnímat okamžitě.

Jako osobnost jste možná založení více prakticky a potřebujete jen trochu zkrotit a usměrnit svou tvořivost. Možná však cítíte, že potřebujete vnitřní očistu a pravidelné psaní by vám pro tento účel mohlo ideálně posloužit.

Ať už je to cokoliv, na vedení deníku máme jen samé dobré důvody.

7. Travme více času v přírodě

To, že pravidelné trávení času venku v přírodě má na naše tělesné a psychické zdraví pozitivní účinky může být sotva pro někoho novinkou. Tento fakt je navíc potvrzen nespočtem výzkumů.

Vědci z Michiganské univerzity ve Spojených státech sledovali účinky pobytu v přírodě na psychickou únavu a stres.

Zjistili, že trávení času v přírodě nám pomáhá uvolnit se, zlepšuje naši paměť, zlepšuje naši schopnost udržet pozornost a také celkově zlepšuje naše poznávací procesy. Není to paráda?

8. Určeme si zdravé osobní hranice

Když si pro sebe začneme lépe uvědomovat, které situace jsou pro nás přijatelné i ty, které z dobrých důvodů prostě nemůžeme tolerovat, velmi nám to pomůže pochopit naše touhy a potřeby.

A to se vzápětí projeví v tom, že se budeme vědět o sebe i lépe postarat.

Při rozhodování začneme také pociťovat větší sebejistotu a naši energii začneme vkládat převážně jen do těch věcí, na kterých nám opravdu záleží.

9. Navštivme terapeuta

Ještě předtím, než tuto myšlenku bez mrknutí oka zavrhnete, zvažte toto: je dokázáno, že když naše pocity verbalizujeme (vyslovíme), obvykle z nás začne opadat stres a přestaneme se cítit osaměle.

Řečeno jinak, když naše obavy vyjádříme navenek (i někomu, kdo v našem životě nehraje žádnou významnou roli), může to být pro naše zdraví a pohodu mimořádně dobrým krokem.

Zejména, pokud se se svými obavami svěříme profesionálovi, který je školený na to, aby nám je pomohl zpracovat.

10. Léčivé kameny a krystaly

Tradiční léčitelství, které při svých léčebných metodách využívá byliny a rostliny, homeopatii či léčbu krystaly můžeme považovat za přírodní alternativu vůči moderním lékům.

Stále více a více lidí začíná uznávat principy a účinky holistické a alternativní medicíny.

A také stále více lidí začíná používat krystaly nejen při léčbě nemocí, ale také jako prostředek k dosažení a upevnění duševního zdraví a pohody.

Zdroj: http://Mocvědomí.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář